Çocukların Dijital Ortamda Güvenli Katılımı Projesi

Çocukların Dijital Ortamda Güvenli Katılımı Projesi

Bursa İnovatif Gönüllülük ve Spor Derneği olarak, çocukların dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinme ve fırsatlardan yararlanma hakkını sağlamak için çalışıyoruz.

Çocukların Dijital Ortamda Güvenli Programı Projesi 

Bilgi ve iletişim alanındaki gelişmeler çocukların yaşamlarında yeni ufuklar açmıştır. Eğitim alma, sosyalleşme, bilgiye erişim, oyun oynama ve kendilerini ifade etme açısından dijital dünya önemli bir araç haline gelmiştir. Ancak bu gelişmeler aynı zamanda çocuklar için şiddet ve sömürü gibi yeni riskleri de ortaya çıkarmıştır.

Çocukların dijital ortamda güvenli bir şekilde gezinme ve fırsatlardan yaralanma hakkını sağlarken bu ortamda alınması gereken önlemlerin önemi de artmıştır. Bu önlemler, çocuğun kendi hayatını ilgilendiren tüm konularda görüşlerini ifade edebilmeleri ve bu görüşlerin yetişkinler tarafından göz önünde bulundurulmasını öngören çocuğun katılım hakkı çerçevesinde ele alınmalıdır.

Bursa İnovatif Gönüllülük ve Spor Derneği olarak, Çocukların Dijital Ortamda Güvenli Programı Projesi kapsamında çocukların haklarını hatırlatmak istedik. 

#dijitalgüvenlik #çocuk #farkındalık #dijital #çocuk #çocukhakları #uluslararasıçocukmerkezi #bigsder #ab #siviltoplum #çocukkatılımı